26 Haziran 2011 Pazar

Ölümsüz ve İadesiz - Mary Janice Davidson

Orijinal ismi: Undead and Unreturnable
Yazar: Mary Janice Davidson
Çeviren: Zeynep Yeşiltuna
Yayınevi: Artemis Yayınları
Tür: Fantastik, çik-lit
Sayfa sayısı: 240
 
Tanıtım Yazısı: Betsy, bir yandan yarine kavuşma derdi içinde, bir yandan bodrum kattakilerle çarpışıyor, bir yandan da ayakkabı çantasından geri kalmamanın peşinde!

Sanki alışveriş yapmak için yeni bir bahaneye ihtiyacı varmış gibi, Vampirler Kraliçesi Betsy Taylor, nefes kesici yakışıklılığıyla göz dolduran nişanlısı, vampir Eric Sinclair ile düğün hazırlıklarının tam ortasındaydı. Ölüm ya da kan içme zorunluluğu gibi ufak tefek mevzuların yolunu tıkamasına kesinlikle izin vermeyecekti. Fakat tüm olay buket buket çiçekler ve hediyelerden ibaret değildi çünkü Betsy, geçmişteki hatalarını düzeltmesini isteyen hayaletler tarafından kovalanıyordu. Artı, seri katilin teki ortalıkta ipini koparmış vaziyette dolanmaktaydı!

Tüm kurbanları ise uzun boylu sarışın kadınlardı, tam Betsy tipi yani!

Mary Janice Davidson, müthiş vampirimiz Betsy’ye şık bir yeni yıl hediyesi hazırlıyor. Betsy bir kez daha kaos denizinin tam ortasına düşüyor ve her zamanki kafayı yemiş vampirler ve insanlar kalabalığının hem kösteğine hem de yardımına maruz kalıyor.

“Sadakatini bir çift marka ayakkabıyla satın alabileceğiniz bir vampir hakkında ne diyebilirsiniz ki? Sıradışı?.. Fazlası var. İnanılmaz keyifli bir kitap.”

-The Best Reviews

“Müthiş bir hengâme. Sıkı bir komedi.”

-Paranormal Romance


Kapak Tasarımı: Renkli, capcanlı klasik Betsy kapağı=) Çok seviyorum bu kapakları, kapaktaki çizimle Betsy'i bir kere özdeşleştirdim zaten artık ondan vazgeçmem imkansız!


Yorumum: Vampirler kraliçesi Betsy bu sefer de bir seri katilin peşinde! Aynı zamanda Sinclair, Jess, Jon ve tabii Laura ile de uğraşmak zorunda. Serinin bu dördüncü kitabında olaylar diğer ilk üç kitaptaki kadar heyecan verici olmasa ve biraz daha durağan olsa da ben yine de okumaktan büyük keyif aldım. Zaten Kraliçe Betsy'le vakit geçirip de eğlenmemek mümkün değil=))

Ölümsüz ve İadesiz de en ilgi çekici gelişmeler Jon'un yazdığı kitap ve Laura'nın geçirdiği değişim oldu. İkisi hakkında da spoiler vermek istemiyorum ama kısaca bu kişiler gerçekten ileride bela olacak ve Betsy neden bu kadar umursamaz ben anlamıyorum. Sinclair ise çok önemli birşey öğrendi ve bununla ilgili kehaneti söyledi Betsy'e, doğrusu çok ilginç bir detaydı bu. Ahhh spoiler vermeden bu kitaba yorum yapmak epey zor=) ama kimsenin keyfini kaçırmadan direk şunu söylemeliyim ki bu seri benim gerçekten aklımı başımdan alıyor, çok seviyorum Betsy'i!!=))


Bu arada hemen bir sonraki kitaba başladım bile ama elimdeki son kitap bu ve hiç bitmesin istiyorum; umarım Artemis Yayınları serinin geri kalan kitaplarını da en kısa zamanda yayımlar.

Puanlama: 
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder