1 Ocak 2018 Pazartesi

2018 Planlarım ve Goodreads Okuma HedefimMerhaba,

Artık gelenekselleştirdiğim yıllık planlarım ve okuma hedefim yazılarını bu sene de tek bir başlık altında toparlamak istedim. Yeni yılın ilk günü yapmayı en sevdiğim şeylerden biri bu.Bu sene yine blog yazmaya, Instagram'da paylaşımlar yapmaya ve Goodreads'te okuduklarımı paylaşmaya devam. Yenilik olarak geçenlerde Instagram hikayelerimde paylaştığım videolara gelen mesajlarda da gördüğüm ve benim de aslında uzun zamandır düşündüğüm Youtube'da tekrar aktif olma planım var. Yıllar önce bloga ilk başladığımda epey bir video çekmiştim ama sonra hepsini sildim bir daha devam etmem diye düşünerek. Keşke silmeseymişim =) Şimdi tekrardan yeni videolar çekmek istiyorum, umarım dilediğim gibi birşeyler yapabilirim.


Bu sene için kendime bu defteri ajanda/planlayıcı olarak seçtim. Çok resimli, ıvır zıvırlı bir bujo olmayacak benimkisi, biraz daha sade olacak. Bakalım böyle bir işe giriştim bu sene ama bıkmadan, sıkılmadan kullanabilecek miyim bu defteri =)
Geçen sene sene başında kendime büyük bir hedef koymuştum ama sene sonuna doğru hedefimi 20 olarak değiştirdim. Seneyi gördüğünüz üzere 28 kitapla tamamladım ve özellikle son 2 ayda çok güzel, epey bir kitap okudum. Benim için okuduğum kitaplar açısından oldukça güzel bir seneydi.

Ve bu seneki hedefim gördüğünüz üzere 50 kitap! Aslında ayda 4 kitap olarak kendime hedef koydum ama ortalama 50 kitap demek daha güzel oldu. Umarım sene sonunda hedefime dilediğim gibi ulaşırım.

Umarım 2018 hepimiz için sağlıklı ve mutlu bir yıl olur =)

Sizin bu seneki okuma hedefleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyorum =)

Sevgiler,


8 yorum:

 1. Ben aç gözlü taraftayım! Bu yıl kendime 80 kitap okuma hedefi koydum fakat ağustos ayına kadar yoğun olacağımdan, hedefim gerçekleşir mi emin değilim. Hayır sanki önceki yıllardaki hedeflerimi tamamlayabilmişim gibi her yıl hedef yükseltiyorum. Evet, normal değilim galiba. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence hedefinizin yüksek olması çok iyi, ben tutturamasam da hedefim yüksek olunca o kadar kitabı okuyabilme ihtimalimden dolayı mutlu oluyorum :)

   Sil
 2. Bende hep bi youtube a başlama hevesindeyim ama bir türlü cesaret edemiyorum :)

  YanıtlaSil
 3. 50 kitap mantıklı bir karar :) bende abartanlardanım sanırım 60 mı ne demiştim 10 kitap fazla fark değilmiş gibi gözükse de her aya vurduğumuzda ve gireceğim her ay olan sınavları eklediğimizde.... Neyse daha fazla devam etmeyeyim. Rüzgarın Adı nı gördüm kitaplığınızda 3. kitap hala çıkmadı çok üzücü :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yine de çok fazla sayılmaz, bence tamamlarsınız :) Rüzgarın Adı'nı hala okumadım, çok merak ediyorum.

   Sil
 4. Merhaba , ne güzel bir yer burası. Mis gibi kitap, kalem silgi kokuyor :)

  YanıtlaSil
 5. Benim de stratejim hedefimi düşük tutmak. Zaten gerçekleştirince gelen hevesle o hedefi baya aşıyorum. Ajandanız da çok tatlı :)

  YanıtlaSil
 6. Valla ben kendimi biliyorum 25 kitap arti 5 cizgi romandan fazlasini yapabilecegimi sanmiyorum. Yargilamayin beni valla yogunum :D

  YanıtlaSil