26 Aralık 2016 Pazartesi

2016 Biterken...


Merhaba,

Sonunda bloga yazacak vakti bulabildim =) Artık bloglar öldü, kimse blog okumuyor falan filan diye diye blogları öldürdünüz bence =D Yazmaya da okumaya da bahane bulmak kolay -- kendimden biliyorum =)) -- ancak ne blogların öldüğünü, ne de okuyucusunun azaldığını düşünmüyorum, kabul etmiyorum. Nasıl ki ekitap okuyucular çıkınca kitap öldü denemeyeceği gibi sosyal ağların popüleritesi karşısında blogların da ölmesini kabul edemem. Çünkü aynı kitap yazmak gibi blogların da çok zengin yerler olduğunu düşünüyorum ben. Ama yok ben yazmayacağım derseniz de eski yazılarınızı tekrar tekrar okuruz napalım =)

2016 biterken şöyle bir toparlama yazısı yazayım dedim ki bu hafta yazamazsam Aralık ayı yazısız tamamlanmasın. Bu sene gerek hamilelik, gerek bebekle yaşam hayatımın dönüm noktası oldu diyebilirim. İnanın benim için bundan daha zorlu bir süreç olmadı ama aynı zamanda mutlulukla dolu bir süre. pek tabii. Çalışma hayatım yoğun ve yorucuydu ancak bebekli hayat bambaşkaymış üstüne yorgunluk tanımam, ısrar etmeyin lütfen =D Tabii herşeye olduğu gibi buna da alışıyorsunuz ama size muhtaç mini minnacık bir yavrunun hayata tutunmasına yardımcı olurken kişisel zevkleriniz pek tabii geride kalmak zorunda, bundan hiç de şikayetçi değilim. Kitap okumak, dizi/film izlemek, yazmak... gibi pek sevdiğim aktiviteler günlük yaşantımın içinde minik minik de olsa varlar ama pek az. İşte bu nedenle canım ne istiyorsa, neye vakit buluyorsam onu yaptım bu sene. Bol çizgi roman okudum, zaten çok severim ama bu dönemde daha rahat okunabilir oldukları için de kurtarıcı, hoş vakit tamamlayıcı oldular benim için. Goodreads hedefim 50 kitap iken 36sı an itibariyle tamamlanmış durumda, bence pek güzel bir sayı. Kısacası bu hayati öneme sahip olayların arasında hobilerime azcık bile vakit bulmuşum ne mutlu bana.

Gelelim bloga; hemen yazıma bir serzenişle başladım, yanlış anlamayın kendimden biliyorum hayat hepimizi bir yerlere sürüklüyor ve Instagram, Facebook, Twitter gibi kolaylıklar varken çoğumuzun eli zor gidiyor klavyeye. Kişisel olarak bu duruma yaklaşımım ise bloga her zamanki gibi bol bol yazabilmek istiyorum. Dediğim gibi vakit bulmak zor, diğer sosyal mecralar daha rahat gelse de blogda yazı yazmak, paylaşım yapmak anlık paylaşımlardan daha değerli geliyor bana. Bir de yazmayı seviyorum, buranın havası bir başka, insan kendini yazar gibi hissediyor, ne güzel bir duygu =) Az öz yine de 2016'da da birşeyler karaladım ve pek sevgili, değerli takipçilerim yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

2016 değerlendirmesi böyle. Bu hafta yazamazsam 2017'de klasik planlarım ve yeni goodreads hedefim yazılarımla geri döneceğim =)

Sevgiler ve şimdiden mutlu yıllar, herşey gönlümüzce olsun!


16 yorum:

 1. Merhabalar,mutlu yıllar size de.2017 hepimiz için hayırlı uğurlu olur inşallah! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım dediğiniz gibi güzel bir yıl olur :)

   Sil
 2. yaa hayırlı olsun ben bayağı bir uzak kaldım senin blogdan :)
  Bloglar hep var olsun ya! Ne güzel oh nefes alıyoruz. Sosyal medya biraz çılgın bir yer blog daha mütevazi gibi ya da daha kendi şahsına münhasır bir yer. Seviyoruz.
  2017 güzel bir yıl olur umarım herkes için. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Çok doğru, gerçekten bloglar daha mütevazi, samimi. Nice mutlu yıllara :)

   Sil
 3. Blogların durumu ve yazmak ile ilgili düşüncelerine o kadar çok katılıyorum ki :) Umarım 2017'de gerek yazmak gerekse okumak konusunda daha aktif olabilirim/olabiliriz ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir dilek sevgili Fehiman, uöarım dediğin gibi olur :)

   Sil
 4. 2017 hem bizler için hem ülkemiz için hayırlı olur ve rahat nefes alabiliriz inşallah. Ayrıca bol bol kitap okuyup dizi izlemeye de vakit buluruz. Size kolay gelsin bebek ve kariyer çok zordur galiba ama dunyanin en güzel hissi anneliktir diye tahmin ediyorum:) . Mutlu yıllar tekrardan ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için =)

   Sil
 5. 2016 çok zor bir yıldı, umarım 2017 hem kendimiz hem de ülkemiz için çok çok daha güzel olur. Minik bir bireyin eve getirdiği heyecan ve mutluluğu düşünemiyorum bile, sağlıklı, huzurlu, musmutlu bir yaşamı olsun sevdikleriyle beraber. <3 Şimdiden herkese mutlu seneler! =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için, musmutlu yıllar!

   Sil
 6. aaa bebek geldi mi ya , kaçırmışım ben :( sevgiyle büyütmek nasip olsun :D bloglar bence de ölmez, okuyucusu da yazıcısı da bitmez , dönem dönem hepimizin şevki kırılıp , rehavete düştüğümüz oluyor ki normal :D 2017'de sevgiyle , barışla ve edebiyatla dolu bir yıl olsun ....

  YanıtlaSil
 7. Merhaba,blogunuzu yeni keşfettim ve cok beğendim:) Meslekdaş sayılırız ben de on iki senelik ingilizce ogretmeniyim, tezim ingiliz edebiyatındandı:) Bence minik bir bebeğe rağmen 36 iyi bir rakam. Bloglar konusunda ki temennine katılıyorum, size de mutlu seneler diliyorum. Sevgiyle kalın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne mutlu bana hala blogumu keşfedenler var, çok teşekkür ederim, size de musmutlu yıllar!

   Sil