26 Aralık 2018 Çarşamba

2018 Yılında OkuduklarımMerhaba,

Aralık ayının sonuna yaklaştığımız bu günlerde ben de okuma hedefimin sonuna çoktan yaklaşmış bulunmaktayım. Her sene okuma hedefimi Goodreads sitesi üzerinden belirliyorum ve genellikle uçuk rakamlar koymayı severim =D Ancak bu sene gayet ulaşılabilir bir hedef koymuştum kendime ve o hedefi tamamlamakla kalmayıp aştım bile, ne mutlu bana =)

Bu seneki hedefim 50 kitaptı ve ben 56 kitapla tamamlamış bulunmaktayım. Bu sayının içersinde başta bilim kurgu ve fantastik olmak üzere çizgi roman, çocuk kitapları ve birkaç farklı türde kitap da var.

Benim açımdan çok verimli bir yıl oldu; oradaki sayı belki 56 ama bana kattıklarını sayılarla ya da başka şekilde ifade edemem size. Bu sene Asimov'la tanıştığım yıl oldu. O kadar mutluyum ki onu tanıdığıma, daha okuyacağım birçok kitabı olduğu için çok şanslıyım. Ve onunla birlikte bilim kurgunun altın çağına adım attım Van Vogt ile tanıştım mesela. Sonra listemde Douglas Adams, Philip K. Dick ve H. G. Wells gibi isimler var. Anlayacağınız bilim kurgu türünde tadından yemez, mükemmel okumalar yaptım. Ama tabii ki benden beklenildiği üzere fantastik okumadan geçmediğim bir yıl oldu mesela Roger Zelazny ile tanıştım, Neil Gaiman ile sevgimizi pekiştirdik =)

Kısaca listem şöyle, merak ettikleriniz, fotoğraflardan anlaşılmayanlar olursa yorumlardan sorabilirsiniz.

Buraya yüklerken fotoğrafları sıralama karıştı biraz onu da belirteyim.

Sizin için nasıl bir yıl oldu, keyifli okumalar yaptınız mı? Yorumlarınızı bekliyorum ve şimdiden yeni yılınız kutlu olsun! =)


10 yorum:

 1. Maşallah subanalahh,hedefe ulaşmana sevindim.Mutlu yıllar

  YanıtlayınSil
 2. Verimli bir yıl geçirmişsiniz, tebrik ederim :))

  YanıtlayınSil
 3. Tebrikler!
  Ben liste yapmam, hedef koymam ama hemen her gün okurum. Az ya da çok.
  Ben 2018 i Elena Ferrante ile tanıştığım yıl olarak hatırlayacağım galiba. 4 kitaplık seriyi bir solukta okudum.
  2019 bol okumalı bir yıl olsun hepimiz için. Ve şimdiden kutlu olsun.

  YanıtlayınSil
 4. Tebrik ederim Güngör’cüm, hedefine ulaşmak hatta geçmek gerçekten çok tatlı bir his oluyor.

  Bu sene elimdeki tüm okunmamış kitapları hedef belirlemiştim, biraz gayret olur diye ama bazı aylarda hiç okuyamadım, 2019’da daha gerçekçi bir planlama yapmayı düşünüyorum 😁

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Biblio'cum =) Umarım senin için de keyifli okumalar yaptığın bir sene olur =)

   Sil