1 Ocak 2017 Pazar

2017 Goodreads Okuma HedefimGoodreads bu sene çok güzel bir değerlendirme sayfası hazırlamış, burada detaylarını koymuyorum ama zaten uygulamayı kullanıyorsanız siz de görmüşsünüzdür; hedefiniz, okuduğunuz kitaplar, ne kadar sayfa okudunuz, en uzun, en kısa kitap hangisi vb güzel detaylar var.

50 hedef koymuştum kendime, 36 ile tamamlamışım. Çoğunluğu çizgi roman oldu bu sene.

Geçen sene hamilelik, doğum vb olayları düşünürsek aslında iyi iş çıkardığımı düşünüyorum. Hem sağlık durumları hem de sonrasında gelen yoğun yorucu günlerde fena bir sayı değil =)

Gelelim bu seneki hedefime =D


Eveet yine önceki senelerde olduğu gibi büyük hedefler peşindeyim =D Gerçekleşir ya da gerçekleşmez önemli değil, o kadarını yapabileceğimi düşünmek de mutlu ediyor beni =) Her aya 10 kitap hedefiyle yıllık 120 kitap hedefi koydum. Kimi zaman daha kolay okunan romanlar ya da daha kısa sürede biten çizgi romanlar, çocuk kitapları gibi türler de belki yardımcı olur bilemiyorum, yıl sonunda göreceğiz =D

Siz de hedef koyuyor musunuz kendinize? 

Goodreads'te yine Renkli Kitap adıyla beni bulabilirsiniz ;)20 yorum:

 1. 120 kitap çok fazla değil mi ya, stres yaptırır insana. Bende de hafta 1 hedefi koydum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok gerçekçi davranmadım ama yazımda da dediğim gibi yapabileceğimi düşünmek heveslendiriyor beni :)

   Sil
 2. Merhaba. İyi seneler.
  Hedef koyma planları çok mutlu ediyor beni nedense. Bazen tam uygulayamasam da listeler yapmak, yazmak çok hoş oluyor.
  Goodreads bu konuda en sevdiğim sitelerden biri. Benimde hedefim 60'dı fazlasını okumuşum. Bakalım bu sene ne kadar okuyacağım.
  İyi pazarlar, sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, size de iyi seneler:) Aynen ben de çok seviyorum, planları, listeleri :) İyi pazarlar.

   Sil
 3. Ben de 75 kitap hedefi koydum bu yıl için. :)

  YanıtlaSil
 4. Hedef koymayı bende seviyorum, çok iyi oluyor. Bu yıl için henüz bir hedef belirlemedim, sanırım bende 120 civarı bir sayı belirlerim kendime. :)

  YanıtlaSil
 5. En faydalı hedeflerden..Gerçekleşmesi dileklerimle

  YanıtlaSil
 6. Umarım ulaşırsınız hedefinize :)) 2016 için 100 kitap koymuştum ama 45 kitap okuyunca sadece bu sene daha gerçekçi bir hedef koymayı planlıyorum kendime :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım siz de bu sefer ulaşırsınız hedefinize :)

   Sil
 7. taze bir anne olarak bence verimli bir yıl olmuş Güngör'cüm:)) sevdiklerinle sağlıklı, mutlu, bol kitaplı yıllar dilerim, sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Eren'cim, aynı güzel dilekleri ben de senin için diliyorum =)

   Sil
 8. İki senedir 40 kitap hedefime ulaşamadım. Bu sene de yine 40 olarak belirledim ama daha azimliyim :) Sizinki de epey iddialı olmuş ama başarılabilir tabii ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım dilediğiniz hedefe ulaşırsınız. Benimki evet iddialı ama ulaşamasam bile bu hedefi koymak da mutlu ediyor beni =)

   Sil
 9. Ben 2016'yı 85 kitapla tamamladım ama daha iyisini yapabilirdim diyorum. Yeni yıl için hedefim 100. Daha önce hiç bu sayıya ulaşmadım. Olmadı ince kitaplar okuyarak hile yapabilirim :-)

  Hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yıl diliyorum. Mutlu seneler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 85 harika bir sayıymış =) Ben de musmutlu yıllar diliyorum =)

   Sil
 10. 120 Kitap gerçekten güzelmiş. Son ıkı yıldır 75 kitap hedefi koyup gerçekleştiremeyince bu yıl hedefi 50 ye çektim. Umarım bu sefer başarırım Sana da başarılar hedef yolunda

  YanıtlaSil