5 Eylül 2014 Cuma

TGIF ^o^ + Ofis + Bloglovin


Günaydın! (Sabah başladığım yazım ofisteski yoğunluktan 14:17'de yayımlandı;) )Yoğun geçen bir haftanın ardından yine sevimli bir Cuma gününe merhaba demiş bulunmaktayız ^o^ Ofiste oldukça yoğun olmama rağmen arada küçük mutluluklar yaratmaya çalıştım yine kendime =) Ne olursa olsun arada bir dinlenmek, sevdiğiniz bir aktiviteyi yapmak sonrasında kesinlikle konsantrasyonu artırıyor ve kendinize gelmenizi, enerji kazanmanızı sağlıyor.


Ben arada kitap okumaya, çay ya da kahve içmeye veya çikolata gibi bir kaç abur cubur yemeye bayılıyorum gördüğünüz gibi ^o^ Bu küçük mutluluklar özellikle çok yorulduğumda ya da enerjim tükendiğinde bana çok iyi geliyor ;)


Bir diğer sevdiğim aktivite de rengârenk kalemlerimle defterlerime yazmak. Meslek gereği zaten yazacak şeyim çok ama onun dışında da yazmak için her zaman bir neden, bir konu bulabilirim. Bu açıdan internette bolca "yazma/organizasyon/planlama" üzerine bloglar okumayı çok seviyorum. Özellikle yabancı bloggerlardan son zamanlarda takip ettiğim kişi sayısı çokça arttı. Bloglovin'i düzenli kullanmaya başladıkça daha da enfes bloglar keşfetmeye başladım ve pek tabii bunda Instagram'ın payı çok büyük. Bir de insan "kendi gibi" birilerini buldukça çok mutlu oluyor ^o^ Öğrencilik yıllarımda, sonrasında etrafımda kırtasiye sever, düzenli defter kullanan/not alan, planlı defterler oluşturan ya da kırtasiyeye önem veren insanlar azdı, sonrasında da iş hayatında da çok az böyle kişilere rastlıyorum; bu nedenle internet sayesinde benim gibi böyle şeylere düşkün insanları keşfetmek çok hoşuma gidiyor. Instagram'da ya da bloglarında bu konularla ilgilenen ve bunu çok başarılı bir şekilde yapan kişilere bayılıyorum^-^ Bu kadar bahsettikten sonra takip etmeyi çok sevdiğim birkaç ismi de yazayım (her hangi bir sıralama olmaksızın), belki sizlerin de hoşuna gider ;)

Instagram: @littleredmoose @my_planner @alight_ss @faustine2012 @orangemidori @kristinnohe @tweetflock @hanyualisa @missthundercat @roxtimeless @_mendigote_ @seaweedkisses @umbooba @coc0range @shindigpaperie @jose_naranja @zowiecc @acco_acco7 

Bloglar: A Bowl Full of Lemons - Amy Tangerine - Gourmet Pens - hello sandwich - MyPurpleyLife  - Nadia van der Mescht - Paper Lovestory - The Paper Trail Diary 3 yorum:

 1. Teşekkür ederim,bu blogları deneyeceğim. :) Bu arada ben de yazmayı seviyorum,kitap yazmayı,türlü hikaye/kurgu taslakları hazırlamaya bayılıyorum,hatta hastalık oldu bende bu. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim ;) Ne kadar güzel, yazmak en güzel aktivite =)

   Sil
 2. Kahve çay ve çikolatayı ben de çok severim sevmeyen azdır sanırım.Ben de defter almaya bayılıyorum.Bıraksalar kırtasiyedekilerin hepsini alırım.

  YanıtlaSil