24 Ekim 2012 Çarşamba

Kurban Bayramı Okumaları

Güzel bayram günleri geldi ve 6 günlük bayram tatilimize başladık! Havada çok güzel, tam benim sevdiğim gibi serin ve yağmurlu=) Kitap okumak için de en güzel hava durumu budur bence. Birçok kişi gibi ben de elimde sıcak içeceğim, koltuğuma kurulup fonda yağmur sesiyle kitap okumayı pek severim. Peki böyle güzel ve uzun tatilimiz varken, bayram ziyaretleri dışında ne yapabiliriz, tabii ki kitap okuyabiliriz. Bayramda sevdiklerimizle görüşmeyi, muhabbet etmeyi çok severim ama bolca da boş vaktim de oluyor tabii, işte bu nedenle tatili güzel değerlendirmek için kendime bir okuma listesi hazırlayayım dedim. Bakalım listede neler varmış:

Yüz Bin Krallık - N. K. Jemisin
Bu kitap ilk çıktığından beri elimde, o kadar büyük bir hevesle başladım ki. Heveslendiğim kadar da varmış, hikaye muhteşem, okuması çok zevkli. Yalnız ben daha önce de bahsettiğim üzere iş değişikliği yaptım o nedenle okuma düzenim falan çok değişti, işte bu nedenle kitabı bir türlü bitiremedim, inşallah tatilde bitireceğim zaten meraktan ölüyorum neler olacak; bu arada I love Nahadoth =D

Her Yönüyle Roman Yazımı - Jim Lavene 

Bu benim başucu kitabım artık biliyorsunuz. O kadar seviyorum ki bu kitabı, bu türde üstüne kitap tanımam=) Ben bu kitaptan vakit buldukça 5-10 sayfa okuyorum, yazıyorum, çiziyorum, not alıyorum.. çok zevkli bir okuma oluyor benim için. Bayramda da keyifle okumak istiyorum.

Zehir Ustası - Maria V. Synder

İlk çıktığı andan itibaren elimde olan bir diğer kitap daha, DEX Yayınları'ndan ne çıksa okurum, çünkü muhteşem kitapları ülkemize getiriyorlar ve özellikle Young Adult - Genç Yetişkin türünde olduğu için bu kitapları çok seviyorum. Zehir Ustası'nın da çok ilginç bir konusu var, Yüz Bin Krallık'ı bitirir bitirmez başlamayı düşünüyorum;)

Bunlar dışında okuduğum bir kitap daha var, ama ondan şu an bahsetmeyeceğim. Kısacası Kurban Bayramı okuma listem böyle. Tatilde vakit buldukça elime çayımı ya da kahvemi alıp kitap okumayı planlıyorum.

Bu arada tatilde izlenecekler listem de şöyle:


Once Upon A Time 2. Sezon : Başlayalı birkaç hafta oldu ama ben izleyemedim, şimdi tatilde hevesle yeni sezona başlamayı planlıyorum. Birinci sezon muhteşemdi, 2. sezon da bomba gibi başladı diyorlar, bakalım neler olmuş=D

Disney Çizgi Filmleri: Şu sıralar Disney filmlerini edinmeye çalışıyorum ve bütün hepsi elimde olsun, sıkıldıkça oturup izleyeyim. Tatilde de birkaç tanesini izleme planım var;))


Yeşilçam Filmleri: Bu sabah Gülşen Bubikoğlu ile Cüneyt Arkın'ın bir filmini izleyerek tatilime bşladım=D Ne kadar özlemişim Türk Filmi izlemeyi, ben Yeşilçam Sineması'nı çok ama çok seviyorum ve takdir ediyorum. Tatilde bol bol Türk filmi izlemek lazım;)

İşte böyle bol kitaplı, bol filmli güzel bir tatil geçirmek istiyorum;) Sizler neler yapacaksınız bu tatilde, planlarınız neler?
Şimdiden Kurban Bayramınız da mübarek olsun! ^o^


2 yorum:

  1. bayıldım! kitaplar zaten mükemmel ama izlemek için seçtiğin filmler ayrı bir mükemmel!

    YanıtlaSil