7 Şubat 2012 Salı

Okumayı Düşündüklerim

Bu hafta farklı bir kitaptan bahsedeceğim. Yaklaşık bir buçuk senede istemediğim bir kiloya geldim, daha önce hiç kilo sorunum olmamıştı ama şimdi zayıflama zamanımın geldiğine inanıyorum. Şubat ayının başından beri daha az yemeğe özen gösteriyorum ama bilinçli zayıflamak çok önemli. Bir öğrencim bu kitaptan bahsedene kadar haberim yoktu, öyle bir anlattı ki çok merak ettim hemen araştırdım ve kesinlikle okumayı düşünüyorum.


Karatay Diyeti - Canan Efendigil Karatay


Tanıtım Yazısı: Bu kitap, klasik bir diyet kitabı değil. "Kibrit kutusu", "iki yemek kaşığı" gibi anlamsız ölçülerle insanları strese sokmuyor. Karatay Diyeti bir yaşam biçimi. Yıllardır pazarlanan beslenme balonlarını patlatıyor, doğru beslenmenin ne demek olduğunu anlatıyor.
Beslenme ile hücresel/hormonsal fonksiyon bozuklukları arasındaki yakın ilişkiye odaklanan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, kilo vermenin ABC'sini öğretiyor, hiç zorlanmadan zayıflamanın ve zayıf kalmanın sırrını açıklıyor.

Hepimiz yıllardır içinden çıkılamayan kısır döngüden, yani kilo verip geri alma korkusundan da kurtarıyor! Üstelik sürprizleri var. Onun sisteminde kalori hesabı ya da diyet ürünlerin peşinden koşmak yok! Et, balık, süt, peynir, yoğurt, yumurta, tereyağı, bakliyat, turşu, sebze, meyve ve kuruyemişler serbest...

Kilo vermek ve verdiğiniz kiloda kalmak istiyorsanız; kilo verirken halsizlik, bitkinlik, isteksizlik ve yorgunluk hissetmeden, mutlu ve enerjik bir şekilde yaşamayı arzuluyorsanız; unutkanlık şikayetlerinden kurtulmayı, düşüncelerinizin berraklaşmasını ve yaptığınız işe kolaylıkla konsantre olmayı hedefliyorsanız bu kitap tam size göre...


3 yorum:

  1. ben de düşünüyorum, çok farklı anlattılar kitabı , kilo vermiş olmama rağmen yine de istiyorum bu kitabı okumayı..

    YanıtlayınSil
  2. Ben de dün akşam dukan diyeti kitabını aldım. Umarım işe yararlar, sağlıkla zayıflarız

    YanıtlayınSil
  3. evet Dukan da baya bir popüler şu sıralar, bakalım umarım işe yarar bu kitaplar=))

    YanıtlayınSil