10 Kasım 2011 Perşembe

Ön Okuma: Küller - Ilsa J. Bick

Küller ön okuması az önce bitti, Alex'le tanıştım onun hayatına kısa bir göz attım ve şimdiden kitabı alma isteği oluştu ben de. Hikayenin aşağıda da alıntıladığım konusuna baktığınızda eminim sizin de içinizden kitabı bir an önce almak gelecek. Genç edebiyat alanında harika yapıtlarla bizi buluşturmaya devam ediyor DEX Yayınları; Küller kesinlikle okunmalı.


Dünyanın sonu yarın gelecek olsaydı?

Bir elektromanyetik darbe dalgası çakar gökyüzünde; tüm elektronik aygıtlar parçalanır, bilgisayarla çalışan tüm aletler yok olur ve milyarlarca insan o an, oracıkta ölür.

Hayatta kalan bir avuç insandan biri olan Alex, ölmüş anne babasına ve geçmişte kalan yaşamına veda eder. Çıktığı zorlu yolculukta, Afganistan’dan yeni dönmüş genç bir asker olan Tom ve büyükbabasını elektromanyetik darbede kaybetmiş olan sekiz yaşındaki Ellie ile karşılaşır.

Bu küçük grup ve hayatta kalan diğerleri için şimdi tüm mesele, yiyecek ve barınak bulmak, kime güveneceklerini iyi bilmek, darbe sayesinde kazandıkları güçleri iyi kullanmak ve bir de kimin insan, kimin artık “değişmiş” ve bir zombiye dönüşmüş olduğunun ayırdına varmaktır.

Her an bizim dünyamızın da başına gelebilecek bir felaketten sonrasını anlatan Küller, okurların elinden düşmeyecek, zaman zaman da kanını donduracak bir serinin ilk kitabı.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder