22 Ocak 2012 Pazar

Okumayı DüşündüklerimParis'te Aşk - Stephanie Perkins


Tanıtım Yazısı: Ah Aşk... Ne Seninle Ne de Sensiz...Bu kitabı okuduğunuz süre boyunca âşık olma hissi bütün benliğinizi saracak. Üstelik Arunas Yayıncılık'ın yeni fiyat uygulamasıyla sadece 12 TL ve tam 320 sayfa!- Yanlış duymadınız, kampanya yok, çekiliş yok, kura yok, onu paylaş, bunu beğen yok. 


Anna; babasının isteğiyle lisedeki son yılını Atlanta’dan, evinden, annesinden, en yakın arkadaşı Bridgette’den ve hoşlandığı çocuk Toph’tan ayrı bir şekilde geçirmek zorunda kalmış ve Paris’teki Amerikan Okulu’na yazdırılmıştır. Hem alıştığı yaşam tarzından uzaklaşmak hem de yeni bir kültüre uyum sağlamaya çalışmak Anna için çok zordur. Fakat kısa zaman içinde kendine yeni arkadaşlar edinir. Tabii onu Paris’te özel hissettiren biri vardır: Etienne. Fakat Etienne başka biriyle ilişki yaşamaktadır. Anna; Etienne ve Toph arasında gidip gelmekte ve ait olduğu yeri yani “ev”ini aramaktadır.
Çok sevdiğim bir lisem vardı; artık yok. 
Çok sevdiğim bir çocuk vardı; artık yok. 
Çok sevdiğim bir arkadaşım vardı; artık yok.
---------------
Artık Paris benim de evim. 
Yeni arkadaşlar, yeni aşklar…
Ah aşk… 
Ne seninle ne de sensiz…
Oysa ben imkânsızı değil, gerçek aşkı arıyordum. 
Ama aşk, hayallerde yaşanamayacak kadar gerçek; hayalleri süsleyecek kadar pembeydi Paris’te…


Yayın Tarihi: Şubat,2012


Neden Okumak İstiyorum? Bende bu kitabın İngilizce ebook'u vardı, okumaya başlamıştım ama bilgisayardan okumak çok zor olduğu için yarım bırakmıştım, Türkiye'de Arunas Yayıncılık'tan çıkacağını duyunca o kadar sevindim ki! Stephanie Perkins'in çok güzel bir dili var, bu hikaye de öyle tatlı, öyle güzel bir hikaye ki okuması çok zevkli olacak.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder