28 Ocak 2011 Cuma

Okumayı Düşündüklerim


 Herkese merhaba!

Bir Cuma günü daha sizlerle okumayı düşündüğüm kitapları paylaşıyorum ve kitapların tanıtımlarını yapıyorum. Eğer siz daha önce bu kitaplardan herhangi birini okuduysanız yorum yapmadan gitmeyin!=)

Keyifli okumalar!


LÜKS - ANNA GODBERSEN

Tanıtım Yazısı:

"Gizem, romans, kıskançlık, ihanet, mizah ve muhteşem tarihi ayrıntılar. Lüks'ü elimden bırakamadım."

Cecily von Ziegesar

Sabahlara kadar parti yapan, şık elbiseli, güzeller güzeli kızlar. Kurnaz gülüşlü, dayanılmaz genç erkekler ve tehlikeli niyetler. Ak tenli leydiler, kara sırlar ve skandal tadında ilişkiler.
İşte Manhattan. Sene 1899!


Tarihî romanları severim, bu roman da hem tarihî hem de çik-lit! Lüks serisi zaten okumayı planladığım bir seriydi, bugün kütüphanede görünce de çok mutlu oldum en kısa zamanda okuyup yorum yapacağım.

İKİNCİ ŞANS - JANE GREEN


"Çok güldük, gerçekten eğlendik."
-Marie Claire

Jane Green'den sıradanmış gibi görünen bir hikâyeye sıradışı bir yaklaşım!
Amtrak trenine yapılan terörist saldırıda hayatını kaybeden 39 yaşındaki Tom'un ölümü, İngiltere'de arkasında bıraktığı ve birbirine yabancılaşmış dört okul arkadaşının hayatını değiştirecekti. Tom'un cenazesinde yeniden bir araya gelen, işkolik, kariyer merdivenlerini tırmanan kocası sayesinde bir banliyöde yaşamaya ve ev kadını olmaya zorlanmış, bir zamanların çiçek kızı Holly bir hayvan barınağının yalnız yöneticisi Olivia moda düşkünü karısıyla mutlu evliliği çocuk yapamadıkları için zor günler geçiren, yazar Paul evli bir Hollywood deviyle gizli ilişki yaşayan, tedavi sürecindeki alkolik Saffron. Tom'un ölümü aralarındaki arkadaşlığı yeniden canlandırıyor, hayatlarını yeniden değerlendirmelerine fırsat veriyor ve onları sıcak bir finale doğru ilerletiyor. Masal gibi bir son sizleri bekliyor. New York Times çok satarı Jane Green'den yürekleri ısıtan bir dostluk ve kader öyküsü. Jane Green çok satan bir yazar ve genç kadınları hayattan alıkoyan ikilemleri arkadaşlıklarını, kariyerlerini, aşklarını, zaferlerini ve yenilgilerini yansıtan romanlarının sayısız hayranı var.

İkinci Şans, okul yıllarından beri birbirini hiç görmemiş bir grup insanı bir araya getiriyor. İçlerinden biri, trajik bir kazada hayatını kaybedince yeniden birbirlerini bulan bu eski dostlar acılarını paylaşıyor ve birbirlerinin hayatının hiç tahmin etmedikleri yönlere saptığını keşfediyor. Sıcak, esprili ve bilgece tespitlerle kuşatılmış bu roman bir bağlılık, aile vegerçek dostluk geçiti.

"Berbat bir gündü, ha? O zaman İkinci Şans'a bir şans vereceksiniz."
- Sunday Times

"Bütün randevularınızı iptal edin ve okuyun."
- Tatler

"Can sıkıntısına pansuman yapacak türde muhteşem bir roman. Tedavinin bir parçası!"
- Closer

Jane Green, Swapping Lives (Yerinde Olsam), The Other Woman (Diğer Kadın) ve Jemima J. de dahil, dokuz çok satan romanın yazarı. 


Jane Green'in kitabı da çik-lit türünde bir kitap--şu sıralar çik-lite sarmış durumdayım ve bunun en iyi örneklerini bu kitapta da olduğu gibi Artemis yayınlarında bulabilirsiniz. Açıkçası konusu ve yapılan yorumlar cezbetti, bakalım okuyup göreceğiz=)

(Resim Link: http://pinterest.com/pin/115945/ )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder